Władysławowo - Muzeum Motyli

Motyle to chyba najładniejsze owady w otaczającym nas świecie. Ze zdumieniem dowiedziałem się, że występuje 150 tys. gatunków tych owadów, a w samej Polsce możemy ich spotkać ponad 3 tys. Pamiętam jak za czasów mojego dzieciństwa spędzanego w 100 % w mieście pojawienie się kolorowego motyla wywoływało we mnie i moich rówieśnikach zachwyt, ekscytacje i zaciekawienie. Wszyscy rzucaliśmy dotychczasową zabawę tylko po to, aby gonić za powoli i majestatycznie oddalającym się motylem, by jak najdłużej nacieszyć nim oczy.
Odwiedzając Władysławowo można zapoznać się z wystawą spreparowanych motyli, których gromadzeniem zajmował się etymolog amator. To prywatne muzeum mieszczące się w wieży widokowej Domu Rybaka prezentuje obok motyli także inne owady pochodzące niemal z całego świata. Wystawa obejmuje ponad 70 gablot entomologicznych, w których zgromadzono ponad 3000 okazów: motyli, chrząszczy, pluskwiaków, straszyków a także pająków, skorpionów i innych stawonogów.  Poza zbiorami entomologicznymi obejrzeć można kolekcję monet, zabawek, pamiątek i pułapek związanych z “owadzią tematyką”.


  
 

Wpis powstał dzięki uprzejmości Marcina B. wraz z rodzinką,
Skorzystałem również ze zdjęcia i części opisu zamieszczonego na stronie muzeum i przeznaczonego do użycia na stronach www.

http://www.muzeummotyli.pl/