Ogrodzieniec - Park-Ogrodzieniec

Park-Ogrodzieniec jest rodzinnym parkiem rozrywki znajdującym się u stóp ruin zamku. Park podzielony jest na trzy części. Idąc drogą na zamek po kolei mijamy: Dom Strachów, następnie Park Miniatur, a pod samym zamkiem ostatnią jego część: Park Doświadczeń i Park Rozrywki. Ponieważ miejsce to odwiedzałem z małymi dziećmi postanowiliśmy odpuścić sobie odwiedziny w Domu Strachów. Co do pozostałych:
- Park Miniatur - możemy zobaczyć wszystkie obiekty zamkowe znajdujące się na Szlaku Orlich Gniazd. W większości zamki na szlaku są jedynie ruinami, natomiast w miniaturach postarano się o odtworzenie wyglądu zamków zanim osiągnęły swój obecny stan. Obok miniatur zamków zobaczyć można repliki maszyn oblężniczych.
- Park Doświadczeń - bardzo fajne miejsce zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Wiem co mówię, bo testerami były osoby w wieku od 3 do 40 lat :) Niektóre z doświadczeń przeznaczone są dla dzieci powyżej 12 roku życia (dachowanie samochodu i żyroskop symulujący przeciążenia działające na ciało dziecka podczas ruchu). Jednak większość doświadczeń fizycznych można wykonywać rodzinnie i poznawać tajniki fizyki związane z optyką, ruchem, falami dźwiękowymi itp. To co w szkole spędzało sen z powiek tutaj z przyjemnością poznawałem wykonując doświadczenia.
- Park Rozrywki - to już miejsce typowo przeznaczone dla dzieciaków. I to tych najmłodszych gdyż ta część ogranicza się do "dmuchańców" i karuzeli uruchamianej co pół godziny.
W połączeniu ze spacerem po ruinach zamku oraz kilku przejazdach na torze saneczkowym należącym do Parku-Ogrodzieniec można tutaj spędzić w miłej atmosferze na powietrzu cały dzień.

 

 
 

http://www.park-ogrodzieniec.pl/